21 września 2017
Paralaksa tła

Nowa pula dopłat w programie „Mieszkanie dla Młodych”

Po wyczerpaniu puli środków przeznaczonych na 2017 rok, klienci nadal mają możliwość skorzystania z programu MDM. Co ważne – chętni na skorzystanie z tych pieniędzy mogą się cieszyć własnym mieszkaniem jeszcze w tym roku.

 

Do dyspozycji beneficjentów pozostaje prawie 207 mln PLN z I części puli 2018 (wg ustawy „Mieszkanie dla Młodych” klienci mają możliwość rezerwacji do 50% środków przeznaczonych na przyszły rok). Maksymalna kwota dofinansowania, którą można uzyskać może wynieść nawet 114 tys. PLN.W części przypadków klient może zamieszkać w kupowanym lokalu tuż po wypłacie środków pochodzących z kredytu. Pozostała kwota – pochodząca z programu MDM – wpłynie na konto zbywcy mieszkania na początku roku 2018. Jest to szczególnie istotne rozwiązanie dla klientów, którzy planują nabycie lokalu na rynku pierwotnym – z inwestycji kończących się w II połowie 2017. W tych przypadkach deweloperzy bardzo chętnie zaakceptują nieznacznie odroczony termin zapłaty części transakcji.Takie rozwiązanie zagwarantuje obu stronom pewność finalizacji transakcji. Kupujący zyska gwarancję wypłaty dofinansowania, a sprzedawca – realny termin, kiedy środki wpłyną na jego konto.Przypominamy, że na początku przyszłego roku zostanie uruchomiona ostatnia już partia środków przeznaczonych na program „Mieszkanie dla Młodych”. Bazując na tegorocznych doświadczeniach, klienci z pewnością tłumnie ruszą do banków, aby skorzystać z ostatniej szansy na rządowe wsparcie. Warto skorzystać z tej możliwości już teraz i zapewnić sobie niezbędny czas na dopełnienie formalności oraz komfort wyboru odpowiedniej oferty kredytowej.

Dobiegający końca program „Mieszkanie dla Młodych” stanowi znakomite rozwiązanie dla wielu młodych kredytobiorców. Przed wszystkim – dofinansowanie jest traktowane jako wkład własny klienta. Ponieważ od stycznia 2017 wartość wymaganego wkładu wynosi aż 20% wartości nieruchomości, kwota wsparcia MDM stanowi dla wielu rodzin jedyną szansę na nabycie własnego mieszkania. Warto się pospieszyć i skorzystać z możliwości, jakie oferuje program, tym bardziej, że przy jego pomocy można zakupić zarówno mieszkanie na rynku pierwotnym jak i wtórnym.Co powinien zrobić potencjalny klient, aby skorzystać z przyszłorocznych środków? Pierwszy krok, to upewnienie się, ze zbywca lokalu zgadza się, aby otrzymać ostatnią transzę płatności na początku 2018-go roku. Warto także odpowiednio wcześniej zweryfikować swoją zdolność kredytową. W większości instytucji finansowych możliwe jest sporządzenie wstępnej symulacji. Na jej podstawie uzyskamy informacje, na jaki kredyt możemy liczyć i ile wyniosą nasze przyszłe zobowiązania. Analiza wielu propozycji przygotowana przez doradcę finansowego pozwoli stwierdzić, jaki lokal możemy zakupić bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.(..)

 

Aktualizacja 06.02.2017

Klienci mają obecnie możliwość skorzystania z puli 2018. W 2017 roku można zarezerwować maksymalnie do 50% przyszłorocznej puli. Aktualnie kwota przeznaczona do dyspozycji beneficjentów wynosi 199,7 mln PLN. Rezerwacja dofinansowania z przyszłorocznej puli oznacza, że wypłata kredytu może odbyć się jeszcze w tym roku, a kwota rządowej dopłaty wpłynie na konto sprzedającego na początku 2018 roku.

 

Aktualizacja 13.02.2017

Klienci mają obecnie możliwość skorzystania z puli 2018. W 2017 roku można zarezerwować maksymalnie do 50% przyszłorocznej puli. Aktualnie kwota przeznaczona do dyspozycji beneficjentów wynosi 187,6 mln PLN. Rezerwacja dofinansowania z przyszłorocznej puli oznacza, że wypłata kredytu może odbyć się jeszcze w tym roku, a kwota rządowej dopłaty wpłynie na konto sprzedającego na początku 2018 roku.”

 


Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy lub porady z zakresu pozyskania kredytu hipotecznego, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym. Chętnie skontaktujemy Państwa z naszym doradcą kredytowym. Taka usługa jest zupełnie bezpłatna.


Źródło: http://mieszkaniedlamlodych.com/nowa-pula-doplat-w-programie-mieszkanie-dla-mlodych/#more-3108